İSTİKLAL MARŞINI OKUMA ETKİNLİĞİMİZ BAŞLIYOR.

14 MART SALI GÜNÜ SAAT 11:00´DE 4 YAŞ SABAHÇI SINIF VE 5 YAŞ SABAHÇI SINIF,14 MART SALI GÜNÜ  SAAT 16:00´DA  5 YAŞ ÖĞLECİ SINIF VE 4 YAŞ ÖĞLECİ SINIF,15 MART ÇARŞAMBA GÜNÜ SAAT 15:30´DA 4-5 YAŞ KULÜP SINIFI İLE 5 YAŞ KULÜP SINIFI VE 4 YAŞ KULÜP SINIFI ETKİNLİKLERİNİ YAPACAKLAR.


ANADOLUDA MİLLİ MÜCADELEMİZİN DEVAM ETTİĞİ SIRADA MEHMET AKİF ERSOY TARAFINDAN KAELEME ALINMIŞ OLAN İSTİKLAL MARŞIMIZ ,KURTULUŞ SAVAŞIMIZIN KAZANILACAĞINA OLAN İNANCIMIZI,TÜRK ASKERİNİN VE TÜRK MİLLETİMİZİN YÜREKLİLİĞİNİ,MİLLETİMİZİN BAĞIMSIZLIĞIMIZA VE  YURDUNA BAĞLILIĞINI SİMGELEMESİ AÇISINDAN SON DERECE ÖNEMLİDİR.

12 MART İSTİKLAL MARŞIMIZIN KABUL  TARİHİ BU ANLAMDA BİZLER İÇİN ÖNEMLİ BİR TARİHTİR.

 

BU VEİSLEYLE OKULUMUZDA İSTİKLAL MARŞI OKUMA ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİK.DAHA ÖNCE YAPILAN DUYURULARDA DA BELİRTTİĞİMİZ GİBİ ÇOCUKLARIMIZ ÖĞRENDİKLERİ KADAR (BİR CÜMLE DAHİ OLSA YETERLİ)SAHNEYE ÇIKIP  MİKROFONDA  KENDİLERİ  İFADE ECEKLER.İSTEYEN ÇOCUKLAR SAHNEYE ÇIKACAKLAR.VELİLERİMİZ DE İSTERLERSE BU ETKİNLİĞE GELEBİLİRLER.

NOT:BU BİR YARIŞMA DEĞİL SADECE ÇOCUKLARIMIZA İSTİKLAL MARŞI BİLİNCİNİ VE VATAN,MİLLET ,BAYRAK SEVGİSİ KAVRATMA FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN YAPILAN BİR ETKİNLİK.İSTEYEN ÇOCUKLARIMIZDA SAHNEYE  ÇIKARAK KENDİLERİNİ İFADE EDECEKLERDİR.İSTEYEN BİR CÜMLE İSTEYEN BİR KITA SÖYLER.Yazdır

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin  Beğen | 0  kişi beğendi